![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 1615252
*
nr 161 5252
Pigtittare
1800-tal,
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 19:34:50
1
100 kr
15/7 11:54:32
2
200 kr
15/7 13:35:19
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 161 5252
Pigtittare
1800-tal,
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 19:34:50 | 1 | 100 kr |
15/7 11:54:32 | 2 | 200 kr |
15/7 13:35:19 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53